Logo Parafii św. Wojciecha w Elblągu

Parafia Rzymskokatolicka 
Św. Wojciecha w Elblągu

Odnowa w Duchu Świętym

Nowe Jeruzalem

Odnowa w Duchu Świętym jest grupą charyzmatyczną tzn. powstałą z inicjatywy Ducha Świętego.

W Polsce pierwsze grupy Odnowy powstały w Poznaniu w 1975 roku z inicjatywy ks. Mariana Piątkowskiego oraz dwa lata później w Warszawie z inicjatywy ks. Bronisława Dembowskiego.

Połowa lat 90 stała się „wiosną” dla ruchu charyzmatycznego w naszej diecezji. Wspólnota „Nowe Jeruzalem” powstała z inicjatywy O. Bartłomieja Markiewicza – franciszkanina i kilku osób, które przeszły rekolekcje ewangelizacyjne w parafii św. Pawła. Za zgodą ks. proboszcza Bogusława Sochackiego przeprowadzono rekolekcje ewangelizacyjne. Uczestnicy tych rekolekcji to pierwsi członkowie wspólnoty. Wspólnota powstała 23 kwietnia 1995 roku. Obecnie liczy 24 osoby.

Grupa nasza swoją misję w Kościele odczytuje poprzez różne formy ewangelizacji: posługę modlitwą osłonową i wstawienniczą, aktywną obecność w życiu parafii i apostolską obecność w środowiskach zawodowych i rodzinnych. Wspólnota jest dla nas miejscem osobistego rozwoju duchowego, nauką budowania prawdziwej relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Spotykamy się w każdą środę po Mszy wieczornej w budynku parafialnym. Jesteśmy grupą otwartą i na nasze spotkania może przyjść każdy.

Zapraszamy!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram