Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej

Dla Kościoła Powszechnego Stowarzyszenie Żywej Drogi Krzyżowej erygował już w 1901 roku Papież Leon XII.

Celem istnienia tej wspólnoty jest:

• powiększanie chwały Bożej,
  • większe umiłowanie Jezusa,
  • łączenie własnego krzyża z męką Zbawiciela,
  • nieustanna łączność z Maryją, Matką Bolesną, która trwała u stóp krzyża,
  • pogłębianie pobożności pasyjnej przez codzienne rozważanie stacji Drogi Krzyżowej,
  • duchowa łączność z członkami WŻDK przez modlitwę.

Wspólnota ta skierowana jest do każdego, kto gotowy jest codziennie rozważać jedną stację Drogi Krzyżowej i ma w sobie pragnienie rozwoju w głębszej jedności z cierpiącym Zbawicielem. Jeśli takich osób będzie 14, powstaje Wspólnota, która spośród siebie wybiera osobę odpowiedzialną. Raz w miesiącu wspólnie rozważamy Mękę Syna Bożego. Każda osoba przez jeden miesiąc rozważa jedną stacje drogi krzyżowej. W naszej parafii istnieje jedna taka wspólnota.

Opiekunem duchowym jest ks. Artur Młodziński

Zapraszamy osoby pragnące żyć duchowością pasyjną Jezusa Chrystusa do tworzenia kolejnej wspólnoty.