Studnia w Czadzie wybudowana przez naszą parafie

Drodzy parafianie i dobroczyńcy!

W 2019 roku, w jesieni przez kilka tygodni zbieraliśmy ofiary na wybudowanie bardzo potrzebnej studni w pustynnym Czadzie ( Afryka). Dzięki ofiarności naszych parafian, wielu dobroczyńców i ofiarom przekazanym przez wspólnoty parafialne uzbieraliśmy niezbędną kwotę 10500 zł. Została ona przekazana w I niedzielę Adwentu 2019 roku misjonarzowi ze zgromadzenia ojców sercanów, którzy koordynują akcję budowy takich studni w Czadzie wraz z innymi misjonarzami z Polski. Dotarła do nas wspaniała wiadomość, że studnia ufundowana przez naszą parafię została wybudowana w wiosce Kouno w parafii Bousso w Czadzie i jest wielką radością i szczęściem dla tamtejszych ludzi. Dzięki tej studni mogą oni pić czystą wodę oraz pożytkować ją do innych niezbędnych do ludzkiej egzystencji rzeczy.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim, którzy przyczynili się do ufundowania tej studni, a tak naprawdę źródła życia dla wielu ludzi spragnionych czystej wody. Bóg zapłać!

Poniżej znajduje się fotografia napisu upamiętniającego ufundowanie, przez parafie św. Wojciecha w Elblągu, budowy studni dla wspólnoty chrześcijańskiej pod wezwaniem proroka Jeremiasza w wiosce Kouno w pustynnym Czadzie. Więcej zdjęć znajduje się w galerii parafialnej.

Niedziela 14 lutego w naszej parafii i kościele parafialnym będzie poświęcona temu wspaniałemu dziełu misyjnemu, które zainicjowała i zrealizowała nasza parafia, parafianie i dobroczyńcy.

20200129 IMG 7878

Strona galerii zdjęć z Kouno w Czadzie