III Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego.

2. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

3. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

4. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.

5.Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Kolędę wcześniej zapowiadają ministranci. Rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 15.00. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w sobotę od 10 do 12 i w niedzielę po każdej Mszy św.

6. Plan wizyty duszpasterskiej:

• 23.01 poniedziałek ul. Robotnicza nr 244, 248, 250
  • 24.01 wtorek ul. Robotnicza nr 252, ul. Płk. Dąbka nr 115, 117