XXIX Niedziela Zwykła Niedziela Misyjna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Ofiary zbierane na tacę dziś przeznaczone są na misje katolickie prowadzone przez Kościół.
  2. Wzrost zachorowań na Covid-19, także w naszym mieście, zmusza nas wszystkich do większej ostrożności. Ostatnio wydane zalecenia ograniczają liczbę wiernych w kościołach. W naszym kościele jednorazowo może uczestniczyć we Mszy Św. 198 osób. Nadal obowiązuje też zasłanianie maseczką ust i nosa oraz zachowanie dystansu 2 m. Prosimy o przestrzeganie tego.
  3. Dziś niedziela misyjna. W Polsce rozpoczynamy 94 tydzień  misyjny. W ciągu tego tygodnia, pod  hasłem „Oto ja poślij mnie” modlić się będziemy za misjonarzy i misjonarki, którzy głoszą ewangelię na wszystkich kontynentach. Tradycyjnie informujemy, że obecnie na misjach, w 99 krajach świata, przebywa 1883 Polaków  i Polek. Najwięcej polskich misjonarzy jest w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach - 756, w Afryce i na Madagaskarze  - 726, w Azji - 323, w Oceanii - 62 i w Ameryce Północnej - 16. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Msza Św. w 30 dniu po śmierci, za śp. Elżbietę Drozdowską będzie dziś, o godz. 18.00.
  5. Jutro o godz. 19.00, kościele będzie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z roku II. Obecność jednego z rodziców jest obowiązkowa.
  6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W dalszym ciągu zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej: dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17.30, dzieci i rodziców, we wtorek i czwartek o godz. 16.45.
  7. Zbliżamy się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pamięć o swoich zmarłych wyrażamy przez uporządkowanie ich grobów, postawienie kwiatów i zapalenie zniczy, ale jako ludzie wierzący, przede wszystkim przez ofiarowanie w ich intencjach Mszy Św. i Komunii Św. oraz przez modlitwę o ich zbawienie. Kartki do wpisania imion i ewentualnie nazwisk zmarłych polecanych wspólnej modlitwie w wypominkach i Mszy Św., są wyłożone na stolikach w środku kościoła.
  8. Wszystkich, którzy na cmentarzu parafii Św. Wojciecha mają groby swoich bliskich albo zarezerwowane miejsca do pochówku, które nie zostały potwierdzone i opłacone, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, w środy, od godz. 15.30 – 17.30, w celu ustalenia prawa do pogrzebu na cmentarzu parafialnym.
  9. W następną niedzielę, po Mszy Św., u ministrantów i lektorów naszej parafii, można będzie nabyć kolorowe kalendarze ścienne na rok 2021. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będą na fundusz ministrancki. Zachęcamy do ich nabywania.
  10. 31 października, od godz. 17.30, w naszym kościele, rozpocznie się „ V Noc Świętych.” Mszy Św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp. Wojciech Skibicki. Po Mszy św. konferencja, adoracja i uwielbienie Jezusa w Eucharystii, potem procesja po cmentarzu i błogosławieństwo relikwiami.
  11. 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 13,00, w naszym kościele będzie Msza Św., która będzie transmitowana przez Telewizję Polonia do wielu krajach świata. Ponieważ na przygotowanie transmisji konieczne będzie udostępnienie kościoła, na dłuższy czas, dlatego już dziś informujemy, że we Wszystkich Świętych nie będzie Mszy Św. o godz. 11.30. Zapraszamy do udziału w tej w Mszy Św.
  12. Po Mszy Św. można będzie nabyć „Gościa Niedzielnego”. W tym numerze Gościa warto przeczytać następujące teksty: „Mamy wspólnego wroga - koronawirusa”, to wywiad z głównym inspektorem sanitarnym. „Wołanie o pasterzy”, to tekst, w którym autor szuka odpowiedzi na pytanie, czy bycie księdzem to „obciach”. „Nie ma Komunii bez jedności”, to o Komunii na rękę, czy do ust. Za 1 egzemplarz Gościa płacimy 6 zł. Od dziś można też nabywać wspaniały dwumiesięcznik „Miłujcie się”, a w nim teksty zatytułowane „Przejawy obecności Antychrysta”, „Ostatnia spowiedź Fryderyka Chopina”, „Jak się modlić” i „O wspólnym zamieszkaniu bez ślubu”. Za Miłujcie się płacimy 5 zł.
  13. Zachęcamy do nabycia „Biuletynu Parafialnego” dla swojej rodziny, a też dla nieobecnych w kościele i sąsiadów, którzy nie mogli przyjść na Mszę Św.